PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 września 2019 roku
Trwają pracę nad utworzeniem związku powiatowo-gminnego, w którego skład wchodzić będzie Powiat Oławski oraz wszystkie gminy z naszego powiatu. Związek będzie wykonywał zadania obejmujące ogół spraw dotyczących publicznego transportu zbiorowego. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 11 marzec 2010

NOWE RONDO W OŁAWIE...

img Rusza kolejna inwestycja drogowa realizowana przez samorząd Powiatu Oławskiego, która przyczyni się do zdecydowanej poprawy układu komunikacyjnego Oławy. Stanie się tak za sprawą modernizacji drogi powiatowej nr 1584 D, czyli ulic Sikorskiego, Różanej i Spacerowej oraz drogi nr 1572 D, tzn. ulicy 3 Maja - od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 (Opole - Wrocław) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 396 (Bierutów - Oława). Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowano na 30 września 2011 roku.

Realizacja tego zadania zwiększy komfort jazdy i bezpieczeństwo osób korzystających z dróg w tym rejonie miasta oraz usprawni obsługę komunikacyjną podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Oławie. Efekt prac zadowoli również pieszych i rowerzystów. Oprócz wymiany nawierzchni, przebudowa swoim zakresem obejmie również wykonanie chodnika o szerokości od 1,5 do 4 metrów oraz ścieżek rowerowych. W tym przypadku szerokość wyniesie od 2 do 2,5 m.


Przy zbiegu ulic Sikorskiego i 3 Maja powstanie nowe rondo, dzięki któremu poprawi się płynność ruchu w tym rejonie. Przebudowany zostanie system odwodnienia i oświetlenia drogi. Przy ul. 3 Maja powstaną zatoki autobusowe. W ciągu ul. Sikorskiego od nr 3 do nr 13 oraz w ciągu ulicy 3 Maja od nr 29 do nr 33 przebudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi przybędzie miejsc postojowych, nasadzone zostaną drzewa i krzewy, w związku z czym poprawi się estetyka tego miejsca.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com