PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 kwietnia 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 13 stycznia 2023

"AKTYWNA TARCZA” - WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY

img

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei włączyli się do działań "Aktywna Tarcza". Działania te zostały zorganizowane przez międzynarodową organizację RAILPOL zrzeszającą służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei.

W dniach 10 i 11 stycznia na obszarach kolejowych powiatu oławskiego, przeprowadzone zostały działania pn. „Aktywna Tarcza”, podczas których policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na bagaże pozostawione bez opieki, antyspołeczne zachowania, akty wandalizmu, dewastacje mienia oraz umieszczanie graffiti. 

Podczas patrolu mundurowi kontrolowali osoby przemieszczające się na obszarze kolejowym, patrolowali rejony dzikich przejść przez tory oraz reagowali na wszelkie przypadki ujawnianych wykroczeń czy przestępstw. 

Dodatkowo działania takie mają zwrócić uwagę  wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego oraz niezgodnego z przepisami przejeżdżania przez torowiska, jak i przechodzenia przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com