PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 kwietnia 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 31 grudnia 2022

KIEROWCA Z SĄDOWYM ZAKAZEM I POSZUKIWANY PASAŻER ...

img

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. Jak się okazało 33-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna podróżował z kolegą, który okazał się osobą poszukiwaną.

W środę 28 grudnia br. około godz. 20:10 w Oławie na ul. Krótkiej policjanci z oławskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-letni kierowca, mieszkaniec Oławy posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności!

Mężczyzna podróżował z kolegą, również 33- latkiem, który okazał się osobą poszukiwaną przez prokuraturę, celem ustalenia miejsca pobytu. 

Przypominamy, że sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. 

Kierując pojazdem pomimo posiadanego zakazu popełnia się przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com